Spelschema 2017

Lördag 22/4

P 04 Lambohovssportfält MöLa

GRUPP 1
Linköping Kenty vit
IK Östria Lambohov Svart
LFF Ungdom
Brokinds IF

Grupp 2
IK Östria Lambohov gul
Tallboda IF
Linköping Kenty svart
Stångebro United

P 04 Plan PLAN 1
TID HEMMALAG BORTALAG
10.00 Plan 1 Kenty vit Östria Svart
10.00 Plan 2 Östria Gul Tallboda IF
10.30 Plan 1 LFF Ungdom Brokinds IF
10.30 Plan 2 Kenty svart Stångebro U
11.30 Plan 1 Brokinds IF Kenty Vit
11.30 Plan 2 Tallboda IF Kenty svart
12.00 Plan 1 Östria Svart LFF Ungdom
12.00 Plan 2 Stångebro U Östria Gul
13.00 Plan 1 Kenty Vit LFF ungdom
13.00 Plan 2 Östria Gul Kenty svart
13.30 Plan 1 Östria Svart Brokinds IF
13.30 Plan 2 Tallboda IF Stångebro U

14.30 Plan 1 1:a grp A 2:a grp B Match 1
14.30 Plan 2 2:a grp A 1:a grp B Match 2

15.00 Plan 1 3:a grp A 4:a grp B Match 3
15.00 Plan 2 4:a grp A 3:a grp B Match 4

16.00 Plan 1 Förlorare match 3 Förlorare match 4
16.00 Plan 2 Segrare match 3 Segrare match 4
16.30 Plan 1 Förlorare match 1 Förlorare match 2
16.30 Plan 2 Segr match 1 Segr match 2

P 06 Lambohovssportfält MöLa
GRUPP 1
IK Östria Lambohov gul
Malmslätts AIK svart
Vikingstad SK
Tallboda IF

Grupp 2
IK Östria Lambohov svart
Malmslätts AIK vit
IFK Västervik
Stångebro U

P 06 PLAN 3
TID HEMMALAG BORTALAG
10.00 Plan 1 Vikingstad SK Tallboda IF
10.00 Plan 2 IK Östria Lambohov svart Malmslätts AIK vit
10.30 Plan 1 IK Östria Lambohov gul Malmslätts AIK svart
10.30 Plan 2 IFK Västervik Stångebro United
11.30 Plan 1 IK Östria Lambohov gul Tallboda IF
11.30 Plan 2 Malmslätts AIK vit IFK Västervik
12.00 Plan 1 Malmslätts AIK svart Vikingstad SK
12.00 Plan 2 Stångebro United IK Östria Lambohov svart
13.00 Plan 1 Malmslätts AIK svart Tallboda IF
13.00 Plan 2 IK Östria Lambohov svart IFK Västervik
13.30 Plan 1 Vikingstad SK IK Östria Lambohov gul
13.30 Plan 2 Malmslätts AIK vit Stångebro United
14.30 Plan 1 Malmslätts AIK svart IFK Västervik
14.30 Plan 2 Tallboda IF IK Östria Lambohov svart
15.00 Plan 1 Vikingstad SK Stångebro U
15.00 Plan 2 IK Östria Lambohov gul Malmslätts AIK vit

Söndag 23/4
SCG Cup Sön 23/4 Fredriksbergs IP P 08
Grupp 1
Linköping Kenty svart
BK Derby grön
Ekängens IF blå
IK Östria Lambohov gul

Grupp 2
Linköping Kenty vit
BK Derby svart
Ekängens IF vit
IK Östria Lambohov svart

TID PLAN GRUPP HEMMALAG BORTALAG

10.00 A 1 Linköping Kenty svart BK Derby grön
10.00 B 2 Ekängens IF vit IK Östria Lambohov svart
10.30 B 1 Ekängens IF blå IK Östria Lambohov gul
10.30 A 2 Linköping Kenty vit BK Derby svart
11.00 A 1 Linköping Kenty svart Ekängens IF blå
11.00 B 2 BK Derby grön IK Östria Lambohov gul
11.30 A 1 BK Derby svart IK Östria Lambohov svart
11.30 B 2 Linköping Kenty vit Ekängens IF vit

13.00 C 1 BK Derby grön Ekängens IF blå
13.00 D 2 IK Östra Lambohov gul Linköping Kenty svart
13.30 C 1 BK Derby svart Ekängens IF vit
13.30 D 2 IK Östra Lambohov svart Linköping Kenty vit

14.30 C BK Derby grön Ekängens IF vit
14.30 D Linköping Kenty svart IK Östria Lambohov svart
15.00 C Ekängens IF blå BK Derby svart
15.00 D IK Östria Lambohov vit Linköping Kenty vit

Söndag 23/4
FIP P 09 1 x 12 min – 3 -manna

Linköping Kenty lag svart, vit och grå
IK Östria Lambohov lag svart och gul

TID PLAN
09.30 Konstgräs Linköping Kenty svart – IK Östria Lambohov gul
09.50 Konstgräs Linköping Kenty vit – IK Östria Lambohov svart
10.10 Konstgräs Linköping Kenty grå – IK Östria Lambohov gul
10.30 Konstgräs Linköping Kenty svart – IK Östria Lambohov svart
10.50 Konstgräs Linköpig Kenty vit – Linköping Kenty grå
11.10 Konstgräs IK Östria Lambohov gul – IK Östria Lambohov svart
11.30 Konstgräs Linköpig Kenty svart – Linköping Kenty grå
11.50 Naturgräs Linköpig Kenty vit – IK Östria Lambohov gul
12.10 Naturgräs IK Östria Lambohov svart- Linköping Kenty grå
12.30 Naturgräs Linköping Kenty svart – Linköping Kenty vit

Måndagen 17/4
Fredriksbergs IP

F 05

Linköping Kenty
IK Östria Lambohov
Vadstena GoIF

Plan
Plan 4 10.30 Vadstena – Kenty
Plan 4 12.00 Kenty – Östria
Plan 1 12.30 Östria – Vadstena
Plan 3 14.00 Vadstena – Östria
Plan 4 16.00 Kenty – Vadstena
Plan 1 17.00 Östria – Kenty

F 07
Linköping Kenty
IK Östria Lambohov

Plan 5 10.30 Linköping Kenty – IK Östria Lambohov
Plan 5 12.00 IK Östria Lambohov – Linköping Kenty
Plan 5 12.30 Linköping Kenty – IK Östria Lambohov

P 07

Plan 1 10.30 Kenty Vit – LFF Vit
Plan 2 10.30 Kenty Svart – Östria Gul
Plan 3 10.30 Östria Svart – LFF Röd
Plan 1 12.00 Stångebro – Kenty Vit
Plan 2 12.00 Östria Svart – LFF Vit
Plan 3 12.00 Kenty Svart – LFF Röd
Plan 3 14.30 Östria Gul – Stångebro
Plan 4 14.00 Kenty Svart – LFF Vit
Plan 5 14.00 LFF Röd – Kenty Vit
Plan 4 16.30 Östria Svart – Kenty Vit
Plan 3 16.30 Östria Gul – LFF Vit
Plan 5 16.30 Stångebro – Kenty Svart
Plan 3 17.00 Stångebro – LFF Röd
Plan 4 17.00 Kenty Svart – Östria Svart
Plan 5 17.00 Kenty Vit – Östria Gul

P 05

Grupp 1
Östria Svart
LBK Gottfridsberg
Hjulsbro Vit
Motala AIF Vit

Plan 1 09.30 Östria Svart – LBK Gottfridsberg
Plan 1 10.00 Hjulsbro Vit – Motala AIF Vit
Plan 5 11.00 Östria Svart – Hjulsbro Vit
Plan 5 11.30 Motala AIF Vit – LBK Gottfridsberg
Plan 3 13.00 Motala AIF Vit – Östria Svart
Plan 3 13.30 LBK Gottfridsberg – Hjulsbro Vit

Grupp 2
Östria Gul
Sturefors Vit
Linghems SK
Vikingstad Sk

Plan 2 09.30 Östria Gul – Sturefors Vit
Plan 2 10.00 Linghems SK – Vikingstad SK
Plan 3 11.00 Östria Gul – Linghems SK
Plan 3 11.30 Sturefors Vit – Vikingstad SK
Plan 4 13.00 Vikingstad SK – Östria Gul
Plan 4 13.30 Sturefors Vit – Linghems SK

Grupp 3
Kenty Vit
Sturefors Röd
LFF Vit
Stångebro United

Plan 3 09.30 Kenty Vit – Sturefors Röd
Plan 3 10.00 LFF Vit – Stångebro
Plan 4 11.00 Sturefors Röd – LFF Vit
Plan 4 11.30 Kenty Vit – Stångebro
Plan 2 13.00 LFF vit – Kenty Vit
Plan 2 13.30 Stångebro – Sturefors Röd

Grupp 4
Kenty Svart
Mjölby AI Svart
LFF Röd
Lindö

Plan 4 09.30 Kenty Svart- LFF Röd
Plan 4 10.00 Lindö – Mjölby AI Svart
Plan 2 11.00 Kenty Svart – Lindö
Plan 2 11.30 LFF Röd – Mjölby Svart
Plan 1 13.00 Mjölvy AI Svart – Kenty Svart
Plan 1 13.30 LFF Röd – Lindö

Grupp 5
Mjölby AI Gul
Hjulsbro IK Blå
Motala AIF Svart
Rimforsa IF

Plan 5 09.30 Mjölby AI Gul – Hjulsbro IK Blå
Plan 5 10.00 Motala AIF Svart – Rimforsa IF
Plan 1 11.00 Mjölby AI Gul – Motala AIF Svart
Plan 1 11.30 Hjulsbro Blå – Rimforsa IF
Plan 5 13.00 Rimfors IF – Mjölby AI Gul
Plan 5 13.30 Hjulsbro Blå – Motala AIF Svart

4:e match
Plan 4 14.30 Sturefors Vit – Mjölby AI Svart
Plan 5 14.30 Kenty Vit – Motala AIF Vit
Plan 3 15.00 Östria Gul – Rimforsa IF
Plan 4 15.00 Sturefors Röd – Mjölby AI Gul
Plan 5 15.00 Kenty Svart – Motala AIF Svart
Plan 3 15.30 LBK Gottfridsberg – Vikingstad
Plan 4 15.30 Stångebro – Lindö
Plan 5 15.30 Östria Svart – LFF Vit
Plan 3 16.00 Hjulsbro Vit – Linghems SK
Plan 5 16.00 Hjulsbro Blå – LFF Röd

Spelprogram övriga 7-manna klasser kommer under fredagen.
Flickklass i F 04 och F 06 utgår tyvärr. Flickor 05 försöker vi genomföra med dubbelmöten om samtliga lag är intresserade.

Måndagen 17/4
P & F Födda 2005
P & F Födda 2007
Spelplats Fredriksbergs IP

Söndagen 23/4
P & F Födda 2008
P & F Födda 2009
Spelplats Fredriksbergs IP